Solvay w Polsce

Grupa Solvay jest obecna na rynku polskim od 11 lat i zatrudnia ponad 280 pracowników w 3 ośrodkach produkcyjnych i administracyjnych.
 
Solvay dostarcza innowacyjnych, zrównoważonych i konkurencyjnych rozwiązań o wysokiej wartości dodanej, dostosowanych do potrzeb klientów w następujących dziedzinach: Lotnictwo i motoryzacja, przemysł rolno-spożywczy, budownictwo, dobra konsumpcyjne i opieka zdrowotna, elektryka i elektronika, energia i środowisko, zastosowania przemysłowe.

W Polsce produkujemy: 
  • Gorzowie Wlkp produkujemy tworzywa konstrukcyjne na bazie poliamidów PA6, PA66, PA10
  • we Włocławku produkujemy krzemionkę wysokodyspersyjną

O grupie Solvay

Międzynarodowy koncern chemiczny Solvay wspiera swoich klientów rowijając i dostarczając innowacyjnych zrównoważonych materiałów i rozwiązań o wysokiej wartości, które pozwalają obniżać zużycie energii oraz emisję CO2, optymalizować konsumpcję zasobów natutalnych i poprawiać jakość życia. Solvay obsługuje zróżnicowane rynki, w tym przemysł motoryzacyjny, lotniczy i kosmonautyczny, rynek artykułów konsumenckich i ochrony zdrowia, rynek energetyczny i środowiskowy, branżę elektryczną i elektroniczną, budowlaną oraz innych aplikacji przemysłowych. Siedziba główna Solvay znajduje się w Brukseli. Koncern zatrudnia 30,900 pracowników w 53 krajach. Wartość sprzedaży w 2015 wyniosła 12,4 mld €, w tym 90% pochodzi z działalności, w których Solvay znajduje się w pierwszej trójce światowych graczy. Solvay SA (SOLB.BE) jest notowany na giełdzie  Euronext w Brukseli i w Paryżu (Bloomberg: SOLB.BB - Reuters: SOLB.BR).