Solvay w Polsce

Grupa Solvay jest obecna na rynku polskim od 11 lat i zatrudnia ponad 280 pracowników w 3 ośrodkach produkcyjnych i administracyjnych.
 
Solvay dostarcza innowacyjnych, zrównoważonych i konkurencyjnych rozwiązań o wysokiej wartości dodanej, dostosowanych do potrzeb klientów w następujących dziedzinach: Lotnictwo i motoryzacja, przemysł rolno-spożywczy, budownictwo, dobra konsumpcyjne i opieka zdrowotna, elektryka i elektronika, energia i środowisko, zastosowania przemysłowe.

W Polsce produkujemy: 
  • Gorzowie Wlkp produkujemy tworzywa konstrukcyjne na bazie poliamidów PA6, PA66, PA10
  • we Włocławku produkujemy krzemionkę wysokodyspersyjną

O grupie Solvay

Solvay to specjalizująca się w wielu obszarach firma branży chemicznej zaangażowana w opracowywanie rozwiązań odpowiadających na główne wyzwania, przed jakim stoi społeczeństwo. Solvay wprowadza innowacje i nawiązuje partnerskie relacje z klientami na rozmaitych rynkach docelowych na całym świecie. Produkty i rozwiązania Solvay znajdują zastosowanie w samolotach, samochodach, urządzeniach inteligentnych i urządzeniach medycznych, akumulatorach, przy wydobyciu minerałów i ropy, jak również w wielu innych dziedzinach, w których promuje się zrównoważony rozwój. Materiały o ograniczonej wadze przyczyniają się do bardziej ekologicznej mobilności, receptury sprzyjają optymalizacji wykorzystania zasobów, a chemikalia specjalistyczne poprawiają jakość powietrza i wody. Siedziba Solvay mieści się w Brukseli. Spółka zatrudnia 27 000 osób w 58 krajach. Poziom sprzedaży netto w ujęciu pro forma wyniósł w 2016 r. 10,9 mld EUR, a 90% tego wyniku pochodziło z działań, w których Solvay plasuje się na światowym podium. Akcje spółki Solvay SA (SOLB.BE) są notowane na brukselskim i paryskim rynku Euronext (Bloomberg: SOLB.BB - Reuters: SOLB.BR), natomiast w Stanach Zjednoczonych obrót akcjami spółki (SOLVY) odbywa się z wykorzystaniem amerykańskich kwitów depozytowych poziomu pierwszego (ADR Poziom 1).